wyklad_o_psach.jpg

 

Warsztaty na temat:

"Odpowiedzialność hodowcy za wady fizyczne i prawne sprzedanego psa"

odbędą się 23 listopada 2017r 
w siedzibie oddziału - godz 1700 2030 .

 

Zarys tematyczny warsztatów:

- omówienie czym jest rękojmia za sprzedany towar,
- czy pies jest jak lodówka - aspekty odpowiedzialności za wady fizyczne i prawne psa,
- czy hodowca za wszystko odpowiada - jak wyłączyć rękojmię w umowie,
- konstrukcja zastrzeżeń w treści umowy odnośnie odpowiedzialności hodowcy,
- wyniki badań lekarskich rodziców - czy mają znaczenie dla hodowcy?
- sprzedaż psa hodowcy a konsumentowi w świetle przepisów o odpowiedzialności za wady,
- sprzedaż psa dorosłego a szczeniaka - jak wygląda odpowiedzialność hodowcy,
- omówienie przykładów odpowiedzialności,
- omówienie opinii biegłego lekarza weterynarii,
- sprzedaż psa za granice a rękojmia.


Informacje o prowadzącym:

Osobą prowadzącą warsztaty jest Agnieszka Łyp, prawnik, aplikant adwokacki, członek Izby Adwokackiej w Katowicach, na stałe współpracująca z Kancelarią Prawa Gospodarczego i Wekslowego „Remitent” prowadzoną przez radcę prawnego Błażeja Sarzalskiego z siedzibą w Dąbrowie Górniczej oraz z Kancelarią Adwokacką adwokata Andrzeja Jakubowskiego z siedzibą w Katowicach. Prowadząca interesuje się szeroko rozumianym prawem kynologicznym, w szczególność zabezpieczeniem interesów hodowców psów rasowych przed negatywnymi konsekwencjami prawnymi. W obszarze zainteresowań prowadzącej jest również prawo cywilne z wyszczególnieniem stosunków zobowiązaniowych w tym umowy sprzedaży oraz odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady, prawo konsumenckie oraz prawo gospodarcze.

Agnieszka Łyp prywatnie jest posiadaczem dwóch psów rasy corgi Cardigan – Metaxa z Jurajskiego Zamku oraz JRT Raravi’s (co oznacza Biały Kruk, wyjątkowy egzemplarz z łaciny) Stajnia Magia. Od 2014 roku regularnie bierze udział w zawodach agility z Metaxa. Bierze również udział w wystawach psów organizowanych przez ZKwP. Wraz ze swoimi psami bierze udział w licznych seminariach, zgrupowaniach i szkoleniach co pozwala jej na poszerzenie swojej wiedzy jak i pozwala na rozwój jej psów. Prowadząca jest członkiem ZKwP Oddziału Będzin J W chwili obecnej trwa proces rejestracji przydomka hodowlanego J

Jako że prowadząca bierze czynny udział w „psim życiu w Polsce”, zna środowisko i jego potrzeby. Dlatego też chce ona szerzyć wiedze prawną wśród hodowców, aby ustrzec ich przed popełnianiem typowych błędów pranych i wspomóc rozwój ich hodowli.
Szkolenie dla członków ZKwP
Koszt 60zł płatne przelewem lub w kasie oddziału
Ilośc miejsc ograniczona
Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać telefonicznie albo mejlowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy.

 

_____________________________
___________________________________

_____________________________

 

odbędą się 28 i 29 października 2017r

w K9 Dog Training Center w Katowicach

przy ul. Owsianej (Panewniki)

 

 

W dniach 28 i 29 października 2017r w K9 Dog Training Center w Katowicach przy ul. Owsianej (Panewniki) odbędą się egzaminy BH, PT1,PT2, PT3, IPO1, IPO2, obedience, przegląd hodowlany i testy psychiczne: owczarków niemieckich, belgijskich, holenderskich itd. 

Sędziowie: Stanisław Abłamowicz i Dariusz Kmiecik

Psy mające podejść do egzaminów, przeglądów, testów należy zgłaszać telefonicznie pod numerem: 603 761 404 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Brak zgłoszenia psa będzie skutkować niedopuszczeniem do egzaminu/testu/przeglądu.
Termin przyjmowania zgłoszeń do dnia 26.10.2017 r.

Prosimy o nadsyłanie następujących danych:

IMIĘ i przydomek hodowlany, rasa, PKR, nr rej oddziałowej, data ur, płeć, umaszczenie, nr tat/chipa, nr książeczki startowej, imię i nazwisko oraz adres właściciela z dopiskiem do czego przystępuje: np. Egzamin PT, IPO, Testy psychiczne itd.

Do przystąpienia do egzaminów (Obedience, BH, IPO) niezbędna jest książeczka startowa, którą należy nabyć w macierzystym Oddziale.
W książeczce powinna być potwierdzona składka członkowska za bieżący rok kalendarzowy.

Opłaty można wpłacać w biurze oddziału, na konto lub na miejscu (po uprzednim zgłoszeniu psa)
Wysokość opłat za poszczególne konkurencje znajduje się na stronie: OPŁATY

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

testy-on.jpg

_____________________________________

_____________________________

____________