letnia2007.jpg

 

RING 1:  Sędzia - Svietlana Radiuk: Cavalier King Charles Spaniel, Chiński Grzywacz, King Charles Spaniel, Yorkshire Terrier

RING 2:  Sędzia - Zvi Kupferberg: Bichon Havanais, Brabantczyk, Charcik Włoski, Chart Afgański, Chart Polski, Chart Rosyjski Borzoj, Coton de Tulear, Greyhound, Japan Chin, Lhasa Apso, Lowchen, Maltańczyk, Mops, Nova Scotia Duck Tooling Retriever, Papillon, Pekińczyk, Płochacz niemiecki, Pudel Duży-Biały,Czarny,Brązow, Pudel Miniatura-Biał.Czar.Brąz, Pudel Miniatura-Srebrny,Aprico, Pudel Średni-Czarny,Biały,Brąz, Pudel Toy, Saluki, Whippet, Wilczarz Irlandzki

RING 3:  Sędzia - Petru Muntean: Bernardyn Długowłosy, Bernardyn Krótkowłosy, Berneński Pies Pasterski, Cane Corso, Dog de Bordeaux, Dog Kanaryjski, Dog Niemiecki-Arlekiny-Czarne, Dog Niemiecki-Błękitne, Dog Niemiecki-Pręgowane-Żółte, Dogue de Bordeaux, Duży Szwajcarski Pies Pasterski, Rottweiler, Sznaucer Olbrzym Czarny, Sznaucer Średni Pieprz-Sól, Tosa, Tosa-Inu

RING 4:  Sędzia - Andrzej Stępiński: Buldog Angielski, Bullmastiff, Fila Brasileiro, Labrador Retriever, Mastif Pirenejski, Mastif Tybetański, Owczarek Kaukaski, Owczarek Środkowo-Azjatycki

RING 5:  Sędzia - Jaroslav Kubala: Airedale Terrier, American Staffordshire Terrier, Bedlington Terrier, Bull Terrier, Foksterier Szorstkowłosy, Irish Soft Coated Wheaten Terrier, Irlandzki Terrier, Jack Russel Terrier, Jack Russell Terrier, Kerry Blue Terrier, Lakeland Terrier, Niemiecki Terrier Myśliwski, Staffordshire Bull Terrier, Terier Australijski, Walijski Terier

RING 6:  Sędzia - Evgeni Rozenberg: boston terrier, Buldog Francuski, Czarny Terrier Rosyjski, Hovawart, Landseer, Leonberger, Mastino Napoletano, Pirenejski Pies Górski, Sealyham Terrier, Shar-Pei, Szpic Mały-Kol.Klas.(Br.Czar.), Szpic Miniaturowy, Szpic Niemiecki Mały

RING 7:  Sędzia - Yolanda Nagler-Magal: Chihuhua Długowłosy, Chihuhua Krótkowłosy, Chow-Chow, Chow-Chow-Rude, Flat-Coated Retriever, Nowofundland, Parson Jack Russell Terrier, Shiba-Inu, Shih-Tzu, Szkocki Terier, Terier Tybetański, West Highland White Terrier

RING 8:  Sędzia - Anna Bogucka: Ameryk. Cocker Spaniel-Kolor, Ameryk. Cocker Spaniel-Złote, Amerykański Cocker Spaniel, Angielski Cocker Spaniel-Czarne, Angielski Cocker Spaniel-Kolor, Angielski Cocker Spaniel-Podpalane, Angielski Cocker Spaniel-Złote, Angielski Springer Spaniel, Bokser-pręgowane, Bokser-żółte, Cocker spaniel angielski, Golden Retriever

RING 9:  Sędzia - Guido Schafer: Akita, Akita Amerykańska, Akita-Inu, Alaskan Malamute, Samoyed, Siberian Husky

RING 11:  Sędzia - Małgorzata Lorenc: Jamnik Długowłosy Króliczy, Jamnik Długowłosy Miniaturowy, Jamnik Długowłosy Standardowy, Jamnik Krótkowłosy, Jamnik Krótkowłosy Króliczy, Jamnik Krótkowłosy Miniaturowy, Jamnik Krótkowłosy Starndardowy, Jamnik Szorstkowłosy, Jamnik Szorstkowłosy Standard, Mały Munsterlander, Seter Angielski, Seter Irlandzki, Seter Szkocki Gordon, Wyżeł Niemiecki Długowłosy, Wyżeł Niemiecki Krótkowłosy, Wyżeł Weimarski Krótkowłosy

RING 12:  Sędzia - Dorota Witkowska: Basset Hound, Beagle, Dalmatyńczyk, Gończy Polski, Ogar polski, Posokowiec Bawarski, Rhodesian Ridgeback

RING 13:  Sędzia - Dariusz Skorek: Bearded Collie, Biały Owczarek Szwajcarski, Border Collie, Ceskoslovensky Vlcak, Owczarek Australijski, Owczarek Podhalański, Owczarek Południowo Rosyjski, Polski Owczarek Nizinny, Welsh Corgi Cardigan, Welsh Corgi Pembroke

RING 14:  Sędzia - Erika Szokol: Doberman, Pinczer Miniaturowy, Pinczer Średni, Sznaucer Miniatura Białe, Sznaucer Miniatura Czarne, Sznaucer Miniatura Czarno-Sreb, Sznaucer Miniatura Pieprz-Sól

RING 15:  Sędzia - Grzegorz Robak: Australian Stumpy Tail Cattle Dog, Bouvier des Flandres, Owczarek Belgijski-Groenendalr, Owczarek Francuski Beauceron, Owczarek Francuski Briard, Owczarek Szetlandzki, Owczarek Szkocki Collie Krótk., Owczarek Szkocki Długowłosy

RING 17:  Sędzia - Piotr Śliwka: Owczarek Niemiecki

 

POD PATRONATEM:

Prezydenta Miasta Będzina

                        Radosława Barana

HONOROWY PATRONAT  WYSTAWY:

Andrzej Mania                         Przewodniczący Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce

Piotr Śliwka                            Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce

                                               Przewodniczący Prezydium kolegium Sędziów

Grzegorz Dolniak                    Poseł na Sejm RP

Małgorzata Handzlik                Eurodeputowana

Zbigniew Szaleniec                 Senator RP

Waldemar Andzel                    Poseł na Sejm RP

Adam Lazar                             Starosta Powiatowy

Ryszard Fornal                        Wiceprezydent Miasta Będzina

Stanisław Surmik                    Wiceprezydent Miasta Będzina

Lek.Wet. Tadeusz Sarna          Śląski Wojewódzki  Lekarz Weterynarii

Sławomir Witek                       Kierownik Referatu Sportu i Turystyki UM w Będzinie

Sławomir Sękala                     Dyrektor OSiR w Będzinie

 KOMITET ORGANIZACYJNY:

Przewodniczący Komitetu                   Sławomir Seremak

Komisarze Wystawy                            Andrzej Rapacz, Ireneusz Lelonek

Członkowie Komitetu                          Marcin Wojciechowski, Joanna Dziurowicz, Michał Jakubowski,

                                                          

___

Opieka Medyczna                                Ewa Piwowarska

Nadzór Weterynaryjny                         Lek.Wet. Ewa Pasek,  Lek.Wet. Halina Kołodziej

Ochrona Wystawy                               Biuro Ochrony “RENOMA”

                                                           Straż Miejska

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Urząd Miejski w Będzinie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie

INTERPROMEX

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjne Będzin

 

Sędziowie Kynologiczni:

                        Anna Bogucka                         Polska

                        Jaroslav Kubala                      Słowacja

                        Zvi Kupferberg            Izrael

                        Małgorzata Lorenc                  Polska

                        Yolanda Nagler-Magal             Izrael

                        Petru Muntean                         Rumunia

                        Svietlana Radiuk                     Białoruś

                        Grzegorz Robak                      Polska

                        Evgeni Rozenberg                   Rosja

                        Guido Schafer                         Niemcy

                        Dariusz Skorek                        Polska

                        Andrzej Stępiński                    Polska

                        Erika Szokol                           Węgry

                        Piotr Śliwka                            Polska

                        Dorota Witkowska                   Polska

Konkurencje Finałowe:

            Konkurs Młody Prezenter                      Dorota Witkowska

            Najpiękniejsze Szczenię                        Grzegorz Robak

            Najpękniejszy Junior                             Jaroslav Kubala

            Najpiękniejszy Weteran                         Dariusz Skorek

            Najpiękniejszy Pies Ras Polskich          Piotr Śliwka

            Najpiękniejszy Pies Oddziału Będzin     Zvi Kupferberg

            Najpiękniejszy Pies Użytkowy               Erika Szokol

            Zwycięzca Grupy I FCI                          Andrzej Stępiński

            Zwycięzca Grupy II FCI                         Evgeni Rozenberg

            Zwycięzca Grupy III FCI             Svietlana Radiuk

            Zwycięzca Grupy IV FCI                        Anna Bogucka

            Zwycięzca Grupy V FCI                        Guido Schäfer

            Zwycięzca Grupy VI FCI                        Małgorzata Lorenc

            Zwycięzca Grupy VII FCI                       Dorota Witkowska

            Zwycięzca Grupy VIII FCI                      Petru Muntean

            Zwycięzca Grupy IX FCI                        Yolanda Nagler-Magal

            Zwycięzca Grupy X FCI                        Zvi Kupferberg

            Najpiękniejszy Pies Wystawy                Piotr Śliwka

Program Wystawy:

            7.30 – 10.00      Przyjmowanie psów

            9.45                 Otwarcie wystawy

            10.00 – 14.00    Ocena psów w ringach

            14.00                Pokaz psa serwisowego

            14.00                Eliminacje do konkursu Młody Prezenter

            15.00                Konkurencje Finałowe:

                                   - Finał Konkursu Młody Prezenter

                                   - wybór: Najpiękniejsze Szczenię

                                   - wybór: Najpękniejszy Junior

                                   - wybór: Najpiękniejszy Weteran

                                   - wybór: Najpiękniejszy Pies Ras Polskich

                                   - wybór: Najpiękniejszy Pies Oddziału Będzin

                                   - wybór: Najpiękniejszy Pies Użytkowy

                                   - wybór: Zwycięzców Grup

                                   - wybór: Najpiękniejszy Pies Wystawy