Nie każdy zdaje sobie sprawę, hazard towarzyszył człowiekowi od zarania dziejów. W Starożytnych Chinach tamtejsza arystokracja grała o niewolników i wartościowe przedmioty, miało to miejsce już 2300 lat p.n.e. Wzmianki różnego rodzaju grach hazardowych można znaleźć nawet w piramidzie Cheopsa. Kwestie długów wynikających z hazardu regulowało prawo rzymskie, traktowało je jako zobowiązania naturalne
Skąd pochodzą popularne gryz hazardowe?
Poker i tak zwane oczko przywędrowały do nas z Chin. Uważa się, że w X wieku właśnie w Państwie Środka powstały pierwsze karty do gry, oczywiście na początku nie przypominały one tych, które znamy współcześnie. Odwzorowywały, to co widzimy na kościach do gry. Dopiero potem pojawiły się figury. Jednak na popularność gier karcianych największy wpływ miał rozwój druku. Karciane gry hazardowe na masową skalę stały się popularne w XVI wieku. W tym okresie gry karciane stały się naprawdę popularne, trafiły zarówno do pałaców, jak i pod przysłowie strzechy.
A co z ruletką?
To znacznie późniejszy wynalazek. Za twórcę ruletki uznaje się francuskiego uczonego Blaise’a Pascala. Skonstruował on urządzenie, które bardzo przypominało ruletkę, jaką znamy dzisiaj. Zasady gry były praktycznie identyczne. Zabawa ta zyskała wielką popularność. Nic dziwnego, że ruletka na stałe zagościła w kasynach na całym świecie. Co ciekawe najstarsze na świecie kasyno ma 400 lat mieści się we Włoszech. Jednak za stolicę europejskiego hazardu uważa się Monako. To właśnie w dużej mierze na grach hazardowych to niewielkie państwo zbudowało swoją fortunę. W monakijskich kasynach bawiły się największe znakomitości współczesnego świata — politycy, sportowcy, gwiazdy estrady i filmu. Z Europy hazard trafił do USA i zadomowił się tam na dobre, bo któż z nas nie słyszał o Las Vegas. W tamtejszych jaskiniach hazardu doskonale bawią się nie tylko Amerykanie, ale i turyści z całego świata. Sprawdź GGBet.